به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، علی اکبر عزیزی صبح امروز در آیین افتتاحیه نخستین رزمایش جهادی دامپزشکی استان یزد، اظهار داشت: بحث امنیت غذایی یکی از مهمترین مسائل روز کشور ماست و امروز با همه توان، قدرت و نیرویی که در نظام مقدس جمهوری اسلامی وجود دارد و تمام پتانسیل‌هایی که به ویژه در حوزه تولید و مجموعه جهاد کشاورزی داریم در این عرصه فعالیت می‌کنیم و توان خوبی داریم که نه تنها نیازهای داخل بلکه نیازهای کشورهای منطقه را هم تامین کنیم.

وی با بیان اینکه همین که می‌خواهیم در این حوزه‌ها به استقلال برسیم، دشمن هم تمام تلاش خود را به کار بسته که اجازه چنین کاری را ندهد گفت: در عرصه‌های مختلف تولیدی به ویزه حوزه‌هایی که به مجموعه کشاورزی و دامداری مربوط می‌شود بحث تروریسم را باید جدی بگیریم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد خاطرنشان کرد: در حوزه مرتبط با تولید مواذغذایی بحث بذرها را باید به صورت جدی دنبال کنیم و یکی از حوزه‌هایی که در همین استان به همت سازمان جهاد کشاورزی و یزد نوین در حال پیگیری است، حرکت به سمت بذرها است.

عزیزی استان یزد را دومین استان گلخانه‌ای کشور دانست و با بیان اینکه یزد بذرهای مورد نیاز خود را از استان‌های دیگر و خارج کشور تامین می‌کند گفت: در بحث دام و طیور هم در آزمایشگاه‌ها ثابت شده و هم خودشان اعلام شده که دشمن برای ما برنامه‌های زیادی دارد و ما باید به صورت کامل در این عرصه‌ هم به خودکفایی دست پیدا کنیم.

وی برگزاری رزمایش جهادی دامپزشکی را یکی از اقدامات بسیار خوب در عرصه امنیت غذایی دانست و گفت: مدیریت و فعالیت‌های جهادی تنها عاملی است که می‌تواند کشور را به سمت استقلال و پیشرفت هدایت کند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد ادامه داد: قطعا با فعالیت‌های جهادی می‌توانیم در حوزه امنیت غذایی و سلامت جامعه بیش از پیش حرکت کرده و توطئه‌ها و برنامه‌های مختلفی که دشمن در این حوزه دارد را به صورت کامل رفع کنیم.
عزیزی افزود: تاکنون هم اقدامات خوبی صورت گرفته و برگزاری دوره‌ها و رزمایش‌های جهادی در بهبود هر چه بهتر و بیشتر این چنین خدمات و فعالیت‌هایی تاثیر بسیار گسترده‌تری خواهد داشت.