به گزارش خبرگزاری تسنیم از بهاباد، محمدرضا صباغیان شامگاه دوشنبه در جمع کشاورزان بهابادی با اشاره به اینکه توجه به موضوع کشاورزی در کشور از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، اظهار داشت: کشاورزان نقش بسیار مهمی در خودکفایی و عدم نیاز کشور به خارج ایفا می‌کنند.

وی با بیان اینکه مجلس همواره حامی کشاورزان بوده و هست تصریح کرد: در بررسی طرح‌ها و لوایح مربوط به کشاورزان تمام تلاش خود را به‌کار بستیم که از این بخش جامعه که تلاش بسیار زیادی کرده و فعالیت و شغل آنها حساسیت بالایی هم دارد حمایت لازم صورت پذیرد.

نماینده مردم بافق، بهاباد، خاتم، ابرکوه، مهریز و مروست در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: مهمترین مشکل کشاورزان بحث آب است که متاسفانه به دلیل تعدیل آب هر روز با کاهش سهمیه روبه‌رو می‌شوند.

نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: طبیعتا کشاورزان به دلیل داشتن درخت‌های چند ده‌ساله با مشکل کمبود آب مواجه می‌شوند و این تعدیل‌ها به مشکلات آنها اضافه می‌کند.

صباغیان افزود: آب منطقه‌ای باید شرایط کشاورزان و منطقه را در نظر بگیرد و بر اساس این شرایط و ویژگی‌های خاصی که هر منطقه دارد اقدام به تعدیل آب کند تا مشکلی برای کشاورزان به وجود نیاید.

وی ادامه داد: موضوع دیگری که در بحث آب وجود دارد این است که شهرستان بهاباد در مجموع 55 حلقه چاه دارد و اما یک شهرستان دیگر دو هزار حلقه چاه آب دارد و نباید این شهرستان‌ها را در بحث تعدیل آب به صورت یکسان مورد توجه قرار داد.
نماینده مردم بافق، بهاباد، خاتم، ابرکوه، مهریز و مروست در مجلس شورای اسلامی موضوعات مطرح شده در این نشست از سوی مسئولان امر پیگیری می‌شود و تلاش می‌کنیم که تا حد امکان مسائل و مشکلات را پیگیری کنیم.

رحمیتان، مدیر جهاد کشاورزی بهاباد هم در این نشست با اشاره به اینکه این شهرستان یکی از نقاط پیشرو استان و کشور در مدیریت سامانه آبیاری نوین است به بیان مشکلات بخش کشاورزی در زمینه تسهیلات، حق‌آبه کشاورزی، خشکسالی و خاموشی چاه‌های کشاورزی و همچنین تغییر کاربری اراضی پرداخت.